W dniach 04-05 grudnia 2021 roku odbyła się XXVI edycja Mistrzostw Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej „Mielec 2021”. Z powodu obostrzeń pandemicznych impreza cieszyła się trochę mniejszym zainteresowaniem lekarzy – piłkarzy. Do turnieju przystąpiło 10 zespołów z całej Polski na czele z ostatnimi zwycięzcami, zespołami Medyk Zabrze i WIL Warszawa. Mecze były rozgrywane na pięknej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy:

Grupa AGrupa B
Medyk ZabrzeWIL Warszawa
PabianiceKlub PPMK
Medicus LublinFC Silesia
ToruńNiedźwiadki
OIL WarszawaMTS Lublin

Pierwszy dzień (sobota) to mecze eliminacyjne, a wieczorem wspólne spotkanie integracyjne w klubie „Studio 8”. Drugi dzień (niedziela) – pozostałe mecze eliminacyjne, półfinałowe i finałowe.

Ostatecznie w meczu o III miejsce MEDICUS Lublin uległ Niedźwiadkom (2:3), a w meczu o I miejsce drużyna Medyk Zabrze ponownie pokonała zespół WIL Warszawa (4:0) broniąc tytuł Mistrza Polski z 2019 roku.

Rozdano również tytuły i nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Michał Perszke z drużyny Medyk Zabrze, najlepszym bramkarzem Kamil Szpiech z MTS Lublin, a królem strzelców Jarosław Krotowski z Pabianic.

Turniej odbywał się w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć spotkania za rok na kolejnych Mistrzostwach w Mielcu.

Organizator: lek. Med. Zbigniew Bober

Zespoły

Zwycięzcy

Dokumenty

Galeria zdjęć

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z XXVI edycji Mistrzostw.

Eliminacje

Mecz o III miejsce

Mecz o I miejsce

Rozdanie nagród