Dnia 2 i 3 grudnia 2023 roku, mieliśmy zaszczyt gościć wybitnych lekarzy-piłkarzy z całej Polski podczas XXVIII edycji Mistrzostw Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej. Impreza, jak co roku, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, zjednaczając środowisko medyczne w pasji do futbolu.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy:

Grupa AGrupa B
Klub PPMKMedyk Zabrze
WIL WarszawaToruń
Wlkp. Izba LekarskaSilesia
NiedźwiadkiPabianice
Medicus LublinKielce

Wspaniała atmosfera i rywalizacja zaczęły się już od pierwszego dnia, kiedy to 10 zespołów, w tym ubiegłoroczni zwycięzcy, zainicjowali walkę o prestiżowy tytuł. Mecze eliminacyjne rozgrywane na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu wprawiły wszystkich w ekscytację. Był to dzień emocji i rywalizacji, zakończony wieczornym spotkaniem integracyjnym w klubie „Studio 8”. To moment, kiedy lekarze z różnych zakątków Polski mieli okazję wymienić doświadczenia, nie tylko z boiska, ale także poza nim.

Niedziela była dniem decydującym, z kolejnymi meczami eliminacyjnymi, półfinałami i finałem. Po intensywnej rywalizacji o III miejsce, drużyna Medyk Zabrze zwyciężyła z lekarzami z Torunia rezultatem 3:1. Natomiast w rozgrywce o I miejsce WIL Warszawa pokonało Niedźwiadki 1:0, zdobywając zaszczytne miano Mistrza Polski Lekarzy w Halowej Piłce Nożnej 2023.

Nie można zapomnieć o tytułach indywidualnych, które dodatkowo uświetniły wydarzenie. Mateusz Zasadny z drużyny Niedźwiadków zasłużenie został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Patrykowi Mejzie z WIL Warszawa, a królem strzelców został Mateusz Dłutowski z Medyka Zabrze.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i niezapomniane chwile sportowej pasji. WIL Warszawa udowodnił, że talent medycznych zawodników jest równie imponujący, co ich profesjonalizm w służbie zdrowia. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, kibicom i naszym sponsorom, a także Naczelnej Izbie Lekarskiej w Warszawie za nieocenione wsparcie, które sprawiło, że tegoroczne Mistrzostwa były wyjątkowym wydarzeniem sportowym. Do zobaczenia za rok!

Organizator: lek. Med. Zbigniew Bober